Kategoria: Menu-boczne Opublikowano: środa, 04, marzec 2015 Super User

O bibliotece

Biblioteka "Jedynki" jest pierwszą i największą szkolną biblioteką w mieście. Bogate, liczące ponad 30000 woluminów zbiory, to nie tylko książki, ale także zbiory audiowizualne i elektroniczne. W czytelni uczniowie i pracownicy szkoły mogą korzystać z atrakcyjnego księgozbioru podręcznego oraz Szkolnego Centrum Multimedialnego (4 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu). Różnorodne formy działalności biblioteki (udostępnianie zbiorów, wystawki, konkursy czytelnicze, współpraca z bibliotekami na terenie miasta, zajęcia biblioteczne) czynią ją potrzebnym i atrakcyjnym miejscem w szkole.

Godziny pracy biblioteki szkolnej:

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
7:30-14:30 9:00-14:30 7:30-14:00 9:00-14:00 7:30-13:00
Klasy II Klasy III Klasy IV Klasy V Klasy VI

Program rządowy MEN "Książki naszych marzeń"

Biblioteka Jedynki bierze udział w rządowym programie Książki naszych marzeń. Dzięki dofinansowaniu MEN w wysokości 2170,00 zł oraz wkładowi własnemu szkoły w kwocie 542,50 zł (razem 2712,50 zł) kupiono 168 książek dla dzieci-czytelników naszej biblioteki. Nowości zostały już opracowane i udostępniane ku wielkiej radości uczniów.

"Wpływ czytania na rozwój dzieci"

Na wywiadówkach, które odbyły się 8 lutego rodzice zapoznali się z referatem przygotowanym przez nauczyciela-bibliotekarza p. Marię Borowską "Wpływ czytania na rozwój dzieci". Z uwagą i zainteresowaniem słuchano o tym, jak wielki wpływ na rozwój emocjonalny  i intelektualny dziecka ma książka, jak pomaga w rozwijaniu doświadczeń językowych, bogaceniu słownictwa, wyrażaniu myśli i uczuć, jak pomaga się zrelaksować i wyciszyć, jak uczy koncentracji, wytrwałości, jak może być pretekstem do rozmowy z rodzicami, nauczycielami czy rówieśnikami. W referacie zwrócono też uwagę na ogromną rolę domu rodzinnego w kształtowaniu czytelnictwa dzieci.

Projekt edukacyjny "B - jak bajka"

W dniach 11-15 stycznia 2016 r. W ramach rządowego programu "Książki naszych marzeń" klasy I brały udział w projekcie edukacyjnym "B-jak bajka". Zadania projektowe wprowadziły uczniów w zaczarowany świat bajek. Dzieci miały okazję wysłuchać i obejrzeć wiele pięknych, bardziej i mniej znanych bajek, poznać największych polskich bajkopisarzy, dowiedziały się jakie są cechy bajki i co to jest morał. Efektem końcowym projektu była wystawa prac plastycznych "Mój bajkowy bohater".

Projekt edukacyjny "Przyjaciel na czterech łapach"

Od 16 lutego b.r. Klasy II i III realizują projekt edukacyjny "Przyjaciel na czterech łapach" w ramach rządowego programu "Książki naszych marzeń". Uczniowie wzięli udział w zajęciach w bibliotece szkolnej, w czasie których obejrzeli wystawę książek o zwierzętach oraz wysłuchali pogadanki nauczyciela-bibliotekarza. 23 lutego odbyło się spotkanie z lekarzem weterynarii p. Karoliną Fałkowską i technikiem weterynarii p. Natalią Lange. Paniom towarzyszyły pieski Bazylia, Julian i Leon.