Projekt "Szkoła Jutra"

Opublikowano: czwartek, 14, czerwiec 2018

UWAGA UCZNIOWIE

I RODZICE !

Od 1 września rusza projekt „Szkoła Jutra”

Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do wyboru i udziału w wymienionych zajęciach.

Termin zgłoszeń mija w środę 20 czerwca.

Informacje można pozyskać u wychowawców, nauczycieli i dyrekcji szkoły.

Zgłoszenia przyjmują wychowawcy oraz można składać w sekretariacie szkoły.

Zadania projektowe:

1. Realizacja działań na rzecz kształtowania i rozwijania kompetencji kluczowych uczniów w zakresie TIK poprzez organizację szkolnych kół programowania i informatycznych, pracowni robotyki oraz pracowni Młodego inżyniera.

• Uczniowie chętni do udziału w tych zajęciach - decyduje kolejność zgłoszeń
  1. Realizacja działań na rzecz kształtowania   i rozwijania kompetencji kluczowych uczniów w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych.

Kryteria rekrutacji:

• Uczniowie osiągający najwyższe wyniki podczas klasyfikacji w roku szkolnym 2017/2018
  1. Realizacja działań na rzecz kształtowania i rozwijania kompetencji kluczowych uczniów w zakresie nauki języków obcych.

Kryteria rekrutacji:

1. Realizacja procesu indywidualizacji pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Kryteria rekrutacji:

• Zajęcia logopedyczne – uczeń z wadami wymowy (wskazanie poradni lub opinia logopedy),
  • Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne – uczeń ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się (wskazanie poradni lub opinia n-la uczącego),
  • Zajęcia socjoterapeutyczne – uczeń z zaburzeniami w funkcjonowaniu społeczno-emocjonalnym (wskazanie poradni lub opinia n-la wychowawcy),
  • Zajęcia o charakterze terapeutycznym – uczeń z zagrożeniem niedostosowania społecznego (wskazanie poradni lub opinia n-la wychowawcy),
  1. Wsparcie uczniów zagrożonych przedwczesnym opuszczeniem systemu oświaty.
  1. Realizacja doradztwa edukacyjno - zawodowego związanego z wyborem dalszych kierunków kształcenia  i uwzględniającego potrzeby rynku pracy

Kryteria rekrutacji:

• Wszyscy uczniowie gimnazjum i liceum plastycznego
  1. Tworzenie warunków do nauczania opartego na metodzie eksperymentu w zakresie przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki.

• Uczniowie chętni do udziału w tych zajęciach - decyduje kolejność zgłoszeń

Ferie zimowe 2018

Opublikowano: poniedziałek, 09, kwiecień 2018
Super User

Podczas tegorocznych ferii zimowych, uczniowie mieli bogatą ofertę zajęć sportowych. Dzieci doskonaliły naukę pływania, umiejętności w grach zespołowych a także poznały elementy pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Zajęcia prowadziła p. Karolina Topolewska.

99 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Opublikowano: poniedziałek, 20, listopad 2017
Super User

13.11.2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie pod kierunkiem pani dr Iwony Zielińskiej przypomnieli społeczności Jedynki historię walk o wolną i niepodległą Ojczyznę. W narrację i poezję patriotyczną zostały wpisane najważniejsze polskie pieśni – Hymn Polski, Rota, Pieśń Legionów Polskich – które uczniowie z szacunkiem wspólnie odśpiewali.
Wcześniej ogłoszony dla uczniów konkurs na najbardziej uroczysty strój wygrała klasa IV A.

Ślubowanie klas pierwszych

Opublikowano: poniedziałek, 20, listopad 2017
Super User

15 listopada odbyło się ślubowanie klas pierwszych w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1.Właśnie rozpoczął się pierwszy etap w życiu pierwszaków. Od teraz oprócz praw mają także obowiązki. Gratulujemy wszystkim awansu wejścia w poczet uczniowskiej społeczności. Życzymy Wam radosnych chwil, aby szkoła była Waszym drugim szczęśliwym domem.

Festiwal Piosenki Angielskiej

Opublikowano: piątek, 31, marzec 2017

logooxford1

III FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ

LUBISZ JĘZYK ANGIELSKI?                                       POTRAFISZ ŚPIEWAĆ?

CHCESZ WYSTĄPIĆ PRZED PUBLICZNOŚCIĄ?

ZDOBYĆ NAGRODY I UZNANIE?                      TO KONKURS DLA CIEBIE!!!

ZAPRASZAMY CHĘTNYCH UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH DO UDZIAŁU

FESTIWALU PIOSENKI ANGIELSKIEJ,

KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ  23 KWIETNIA 2018R.

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W RYPINIE O GODZ. 10.00

WYSTĘPOWAĆ MOŻNA SOLO LUB W ZESPOŁACH  DO 4 OSÓB.

REPERTUAR DOWOLNY  POD WARUNKIEM, ŻE UTWÓR BĘDZIE

WYKONYWANY W JĘZYKU ANGIELSKIM.

JURY OCENI POPRAWNOŚĆ JĘZYKOWĄ I MUZYCZNĄ WYKONANIA.

W KAŻDEJ KATEGORII  DO ZDOBYCIA NAGRODY RZECZOWE ZWIĄZANE

NAUKĄ JĘZYKA ANGIELSKIEGO UFUNDOWANE PRZEZ

WYDAWNICTWO OXFORD UNIVERSITY PRESS

CHĘĆ UDZIAŁU W KONKURSIE ZGŁOŚ U NAUCZYCIELA

JĘZYKA ANGIELSKIEGO W SWOJEJ SZKOLE

NAJPÓŹNIEJ DO 9 KWIETNIA 2018R.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

KARTA ZGŁOSZENIA